ورود به سایت

مقالات برگزیده همایش‌ بین‌المللی مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم

مقالات برگزیده همایش بین‌المللی مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم در اختتامیه این همایش اعلام شده و مورد تقدیر قرار گرفت.

در اختتامیه همایش بین‌المللی مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن عنوان شد: مهم‌ترین وظیفه پژوهشگران نظام‌سازی قرآنی است/ افزایش دانش قرآنی؛ برآیند این همایش

اختتامیه اولین همایش بین‌المللی مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم برگزار و طی آن تأکید شد که نظام‌سازی قرآنی مهم‌ترین وظیفه پژوهشگران است.

واعظی: راه زیادی تا فرهنگ‌سازی قرآنی مد نظر امام(ره) داریم

عضو هيئت علمي دانشكده الهيات و معارف اسلامي دانشگاه تهران در همایش بین‌المللی مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم با بیان اینکه کشورهای جهان اسلام از ما جلوتر هستند، گفت: ما راه زیادی تا فرهنگ‌سازی قرآنی مطابق نظر امام راحل داریم.

مهدی فیض تشریح کرد: تأملی بر الگوی شایستگی منابع انسانی ـ قرآنی دانشگاه

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تشریح الگوی شایستگی در منابع انسانی ـ قرآنی دانشگاه، اصلاح انگیزه را مهم‌ترین عامل ارتقای شایستگی در این حوزه دانست.

حجت الاسلام نصیری: اخلاق قرآن بر مدار انسان است

حجت الاسلام نصیری آموزه های ارزشی در قرآن را همان اخلاق دانست و گفت: اخلاق قرآن بر مدار انسان است؛ انسانی که قرار است به قلب سلیم برسد و خداگونه شود و در این بخش عالی ترین نظام سازی صورت گرفته است.

شکوری مطرح کرد: شیوه ارزیابی فعلی انس با قرآن نتیجه بخش نیست

دانشجوی دکتری دانشگاه همدان شیوه ارزیابی فعلی انس با قرآن را که غالبا ارزیابی فرآیندهاست نادرست و بی نتیجه دانست و گفت: مهم ارزیابی نتایج است که نشان می دهد انس با قرآن محقق شده است یا نه.

رضایی‌کرمانی: لایه‌های انس با قرآن مقدمه عمل به قرآن است

عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد با تشریح لایه‌های انس با قرآن گفت: لایه‌های انس با قرآن مقدمه عمل به قرآن است.

خوش منش: قرآن زبان فطرت و وحدت آفرین است

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به ۷ ویژگی زبان قرآن گفت: زبان قرآن برتر از نزاع های زبانی و نژادی بوده و زبان فطرت و وحدت آفرین است.

گزارش تصویری