ورود به سایت

» » سادات فاطمی: ششمین مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان تغییرات صحیح در راستای ارتقا را به نمایش گذاشت

سادات فاطمی: ششمین مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان تغییرات صحیح در راستای ارتقا را به نمایش گذاشت

ناظر هیئت داوران ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان ضمن تأکید بر سطح بالای فنی و نظم در این دوره از مسابقات، گفت: به لحاظ فنی این دوره از مسابقات دانشجویان حتی از رقابت های بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران که اخیراً در تهران برگزار شد، بالاتر بود.

به گزارش دبیرخانه مسابقات، سیدجواد سادات فاطمی، ناظر هیئت داوران ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان، در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات در بالاترین سطح ممکن چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ پشتیبانی برگزار شد، گفت: در بحث پشتیبانی شاهد نظم بسیار بالایی در برگزاری مسابقات بودیم.
وی در ادامه به سالن محل برگزاری مسابقات اشاره کرد و افزود: سالن این دوره از مسابقات نیز دارای استانداردهای لازم برای این نوع برگزاری بود و جایگاه هایی که برای قاریان و حافظان در نظر گرفته شده بود، مطلوب بود. همه چیز با یک نظم و ترتیب مثال زدنی برگزار شد. همچنین برای افرادی که می خواستند در سالن حضور داشته باشند و از تلاوت ها بهره مند شوند نیز جایگاه در نظر گرفته شده بود.
سادات فاطمی همچنین به سطح فنی رقابت ها اشاره و تصریح کرد: به لحاظ فنی نیز شاهد رویکرد بسیار بالایی بودیم به گونه ای که اگر بخواهم مقایسه ای بین مسابقات بین المللی قرآن ایران و این رقابت ها به لحاظ فنی داشته باشم، قطعاً این رقابت ها از جایگاه فنی بالاتری برخوردار است.
ناظر هیئت داوران ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان در مورد تغییرات در شکل برگزاری مسابقات در این دوره نیز اذعان کرد: امسال شاهد دوره ای متفاوت در برگزاری مسابقات بودیم، یکی از علت های این تفاوت مشارکت دستگاه های مختلف در امر برگزاری مسابقات بود. اینکه نهادها و دستگاه های مختلف در برگزاری مسابقات مشارکت داشته باشند، بسیار مفید و مطلوب خواهد بود؛ چرا که خروجی چنین هم افزایی هایی ارتقای فعالیت های قرآنی خواهد بود.
این داور مسابقات بین المللی قرآن اظهار کرد: زمانی که مشارکت وجود داشته باشد، این موضوع در برگزاری مطلوب مسابقات نیز اثر خواهد گذاشت و لذا برای همین است که در این دوره از مسابقات دانشجویان، شاهد اوجگیری سطح مسابقات و نیز ارتقاء آن هستیم.
سادات فاطمی با تأکید بر اینکه برای ساکن نبودن فعالیت ها نیاز به ابتکار و نوآوری داریم، بیان کرد: فعالیت های قرآنی مجموعه ای از فعالیت ها هست که از آموزش های ابتدایی و پایه شروع می شود تا برگزاری مسابقات و با کارهای رسانه ای و تبلیغاتی و ... ادامه می‌یابد. ایجاد فضای قرآنی در جامعه میسر نخواهد بود، مگر با کمک رسانه ها و توجه به نوآوری ها در این عرصه. بنابر این من اعتقاد دارم که برای ارتقای فعالیت ها باید رسانه ها بسیار بیشتر کار کنند و فعالیت جدی تری داشته باشند و فعالیت های آموزشی و تبلیغاتی جدی تری انجام شود.
ناظر هیئت داوران ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان در ادامه عنوان کرد: برای ارتقاء فعالیت های قرآنی بخشی از وظایف بر دوش مسئولان قرار دارد. مسئولان باید جایگاه و شأن حفاظ، قراء، اساتید و معلمین قرآن را به حدی بالا ببرند و رسانه ها نیز به حدی به آن بپردازند که جوان و نوجوان در گوشه و کنار کشورمان رغبت پیدا کند تا وارد این عرصه شود.
وی در پایان بار دیگر بر فراهم بودن شرایط مطلوب برای برگزاری مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان اشاره و اظهار کرد: اگر می خواهیم فعالیت های قرآنی کشور ارتقاء یابد علاوه بر نوآوری و ابتکار در فعالیت ها باید همه زنجیره های این عرصه به نوعی به خوبی عمل کنند تا خروجی آن فعالیت قرآنی ارتقاء یافته در کشور باشد.

بازگشت
آرشیو اخبار
فیلم مرحله نیمه نهایی
قسمت اول
قسمت دوم
قسمت سوم
قسمت چهارم
قسمت پنجم
قسمت ششم
قسمت هفتم
قسمت هشتم
قسمت نهم
قسمت دهم
گزارش تصویری