ورود به سایت

» » غلام‌نژاد و فردفانی؛ نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان

غلام‌نژاد و فردفانی؛ نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان

مهدی غلام‌نژاد و مجتبی فردفانی به ترتیب نمایندگان کشورمان در رشته قرائت و حفظ ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فعالیتهای قرآنی دانشگاهیان کشور، روند مرحله انتخابی مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان به این صورت است که با توجه به دو سالانه بودن این رقابت و نیز با توجه به اینکه نمایندگان کشورمان از جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان مشخص می‌شوند، در هر دوره شاهد رقابت نفرات برتر دو دوره آخر جشنواره ملی برای حضور در مسابقات بین‌المللی هستیم. در دوره گذشته با توجه به اینکه مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان در دی ماه برگزار شد عملاً سه دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در فاصله دو دوره مسابقات بین‌المللی برگزار شد و نفرات منتخب این سه دوره در رقابت انتخابی حضور یافتند.
امسال بنا بر پیشنهاد کمیته فنی مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان مقرر شد تا همزمان با سی و یکمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان که در مشهد مقدس برگزار ‌شد، مسابقه انتخابی تعیین نمایندگان کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان نیز برگزار شود.
بر همین اساس و همزمان با برگزاری مرحله ملی «سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان» که ماه گذشته در مشهد مقدس برگزار شد،‌ این رقابت انتخابی که نتیجه تصمیم کمیته فنی بود، برگزار شد.
این رقابت انتخابی در موعد مقرر و در مرحله فینال جشنواره قرآن و عترت دانشجویان در دو رشته قرائت و حفظ کل برگزار شد. در رشته حفظ کل «مجتبی فردفانی» با توجه به امتیازاتی که کسب کرده بود و با رأی هیئت داوران به عنوان نماینده کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان انتخاب شد ولی در رشته قرائت شاهد اعتراض یکی از شرکت‌کنندگان بودیم.
در رشته قرائت که رقابت انتخابی باید بین «مهدی غلام‌نژاد» و «حسین رفیعی» برگزار می‌شد، اعتراضاتی از سوی یکی از شرکت‌کنندگان مطرح شد که بر همین اساس مسئولان مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان تصمیم گرفتند تا فایل کل برنامه در دبیرخانه بررسی شده و سپس نتایج قطعی اعلام شود.
بر اساس این گزارش و پس از بررسی‌ها این موضوع در دو جلسه در کمیته فنی بررسی و فیلم تلاوت‌ها مورد بازبینی‌ قرار گرفت، ‌همچنین با مذاکره با رئیس هیئت داوران و برخی از اعضاء هیئت داوران جشنواره سی و یکم، پس از بررسی‌های نهایی، «مهدی غلام‌نژاد» به‌عنوان نماینده کشورمان در ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان انتخاب شد.

بازگشت
آرشیو اخبار
گزارش تصویری